Uudenlaista vaihtoautokauppaa, muun muassa 60 päivän vaihto-oikeus

Bilmax Haaparanta.

30.10.2017 09.50

Bilmax-autoliike aloittaa vaihtoautojen ostamisen ja myynnin Suomen ja Ruotsin välillä.

Yritys on avannut ennestään Rovaniemellä ja Vantaalla sijaitsevien liikkeiden rinnalle uuden toimipisteen Haaparannalla, Ikean välittömässä läheisyydessä.

Asiakas saa halutessaan auton Ruotsista Suomeen, tai päinvastoin, rekisteröitynä, rahoituksella, käyttöturvalla, vakuutettuna, varusteltuna ja tarvittaessa myös kotiovelle toimitettuna.

Yrityksen koko autovalikoima on asiakkaan hyödynnettävissä ostopaikkakunnasta riippumatta. Ruotsissa kaupasta vastaa oma yhtiö Bilmax Sverige AB.

Ruotsin autokanta on keskimäärin suomalaista uudempi ja autot ovat usein hyvin varusteltuja.

Bilmax tuo käytettyjen autojen kauppaan myös muita alan tavoista poikkeavia uudistuksia. Autot käyvät läpi kuntotarkastuksen, ja kaikki huomiot, kuten naarmut, kolhut ja jopa tuoksut tuodaan esille auton tiedoissa. Joka renkaasta löytyy tieto urasyvyydestä millilleen. 

Yritys tarjoaa myös 60 päivän vaihtomahdollisuuden.

– Asiakas voi vaihtaa ostamansa auton 60 päivän sisällä toiseen autoon varastostamme. Asiakkaalle jää kuluiksi vain pienet toimitusmaksut, toteaa Bilmaxin Antti Herajärvi.

Bilmax tarjoaa kaupan yhteydessä ilmaisen toimituspalvelun. Käytännössä asiakas maksaa ennakkomaksun, joka hyvitetään kokonaisuudessaan mikäli kauppa toteutuu.

http://bilmax.fi/

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän