Suomen MM-rallille 3-vuotinen jatkosopimus

AKK Sports Oy, Jyväskylän kaupunki ja MM-sarjan promootioyhtiö WRC Promoter GmbH allekirjoittivat kolmivuotisen jatkosopimuksen keskiviikkona 2. elokuuta.

Jatkosopimuksen myötä Suomen MM-ralli eli Secto Rally Finland on mukana rallin MM-sarjassa ainakin seuraavat kolme vuotta ja tapahtuma järjestetään jatkossakin Jyväskylässä ja Keski-Suomen sorateillä.

Lisäksi AKK Sports Oy ja MM-rallin nimisponsori Secto Automotive allekirjoittivat jatkosopimuksen yhteistyöstä vuoteen 2025 asti.

Kolmivuotinen sopimus rallin MM-sarjan ja Jyväskylän kaupungin kanssa mahdollistaa sen, että tapahtumaa voidaan kehittää entistä paremmaksi niin yleisölle kuin erilaisille sidosryhmille.

AKK Sports Oy:n operatiivinen johtaja Markus Häkkinen, Jyväskylän kaupunginjohtaja Timo Koivisto ja WRC Promoter GmbH:n toimitusjohtaja Jona Siebel allekirjoittivat jatkosopimuksen vuoden 2023 Secto Rally Finlandin seremoniallisen lähdön yhteydessä.

// TILAA TÄSTÄ AUTOTODAYN UUTISKIRJE //

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän