Vehon linja-autokiertue starttaa Veho Ylästöstä 8.3. ja kiertää maaliskuun aikana 13 paikkakunnalla eri puolella Suomea.
Kiertueella on mahdollisuus tutustua uuteen Mercedes-Benz Sprinter -linja-autoon ja esillä on kolme eri versiota: kaksi 19-paikkaista Mercedes-Benz Sprinter 519 -turistibussia Avestarkin varustuksella, joista toisessa iso tavaratila ja Autosisustus Kare Tervosen valmistama uusi Mercedes-Benz Sprinter 316 -invabussi.
// TILAA TÄSTÄ AUTOTODAYN UUTISKIRJE //
Suuremman kokoluokan busseista mukana kiertueella ovat 50-paikkainen Mercedes-Benz Tourismo -tilausajobussi ja 50-paikkainen Setra S515HD -turistibussi.
Ajoneuvojen lisäksi kiertueella esitellään alan palveluja.
Veholaisten avustuksella on mahdollisuus tutustua Mercedes-Benzin Omniplus-palvelupakettiin, huolenpitosopimuksiin ja leasing-ratkaisuihin.
Rahoituspuolen ratkaisuista on kertomassa Nordea Rahoitus.


