Wetteri lopettaa kolmen merkin jälleenmyynnin!

Wetteri on päättänyt lopettaa kiinalaisten Seres-, Skywell- ja DFSK-merkkien jälleenmyynnin osana toimipisteverkoston ja merkkiedustusten optimointia. Yhtiöllä on kyseisten merkkien edustus Oulun ja Kuopion toimipisteissään.

”Wetterin tavoitteena on vahvistaa asemaansa erityisesti korkean volyymin automerkeissä sekä keskittää toimintojaan kasvukeskuksiin ja vilkkaille markkina-alueille. Muutoksen myötä voimme kohdentaa resursseja entistä tehokkaammin pääbrändiemme kehittämiseen ja niiden edustuksien laajentamiseen uusille paikkakunnille”, sanoo Wetterin toimitusjohtaja Aarne Simula.

Muutoksen jälkeen Wetterillä on edelleen yksi Suomen laajimmista henkilöautojen monimerkkiverkostoista, johon kuuluu 19 täyden palvelun myynti- ja huoltoedustusta sekä 14 valtuutettua merkkihuoltoa yhteensä 16 paikkakunnalla.

// TILAA TÄSTÄ AUTOTODAYN UUTISKIRJE //

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän