Parisenkymmentä autoa vahingoitettu Järvenpäässä

Itä-Uudenmaan poliisille on tehty noin parikymmentä ilmoitusta autoihin kohdistuneista vahingonteoista.

Autoja on vahingoitettu tällä viikolla maanantai-illan ja tiistain välisenä aikana Järvenpäässä ainakin Pöytäalhontien pohjoispäässä sekä Auertiellä. Autoista on puhkottu renkaita, vaurioitettu maalipintoja sekä rikottu ikkunoita.

– Meillä on käsitys epäillyistä tekijöistä ja olemme käynnistäneet tapausten esitutkinnan, kertoo tutkinnajohtaja komisario Elina Katajamäki Itä-Uudenmaan poliisista.

Mikäli havaitset, että autoasi on vaurioitettu, poliisi kehottaa tekemään asiasta rikosilmoituksen ja valokuvaamaan vahingot.

-Ilmoituksen voi tehdä sähköisesti poliisin verkkosivuilla. Hätäkeskukseen ei asiassa ole tarpeen enää soittaa, Katajamäki jatkaa.

Kaikki näihin vahingontekoihin liittyvät ja tiedot ja havainnot pyydetään ilmoittaman virka-aikana Itä-Uudenmaan poliisi numeroon puh. 029 5543 5044.

// TILAA TÄSTÄ AUTOTODAYN UUTISKIRJE //

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän