Rattijuopon auto päin rivitalon seinää

Poliisi sai hätäkeskuksen kautta ilmoituksen ulosajosta Kokkolassa Koivuhaantiellä sunnuntai-iltana 19.10.2025.

Paikalle saapunut poliisipartio totesi, että henkilöauto oli suistunut tieltä ja törmännyt rivitalon seinään. Törmäyksen jälkeen autossa ei ollut enää ketään, mutta poliisi tavoitti epäillyn kuljettajan myöhemmin.

Kuljettajaa epäillään törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta, törkeästä rattijuopumuksesta sekä huumausaineen käyttörikoksesta.

Poliisi jatkaa tapauksen esitutkintaa. Poliisi pyytää mahdollisia silminnäkijöitä tai muita tapahtumasta tietäviä henkilöitä ottamaan yhteyttä Pohjanmaan poliisilaitokseen joko vihjesähköpostilla osoitteeseen vihjeet.pohjanmaa@poliisi.fi tai vihjenumeroon 029 541 5501.

Lue myös

Volvo Cars saavutti syyskuussa tärkeän merkkipaalun sähköistämissuunnitelmassaan

Valkohäntäpeurat ja metsäkauriit ovat nyt liikkeellä!

// TILAA TÄSTÄ AUTOTODAYN UUTISKIRJE //

 

 

JÄTÄ VASTAUS

Kirjoita kommenttisi!
Kirjoita nimesi tähän