16.7.2018 22.10
Maailman suurin yritysautojen hallinnointi- ja rahoitusyhtiö LeasePlan tuo Suomeen käytettyjen yritysautojen markkinapaikan.
CarNext-niminen autokauppa löytyy osoitteesta carnext.com, Suomi-valikon alta.
CarNextissä autolla on kiinteä kilpailukykyinen hinta. Koska auto on ollut LeasePlanin hallinnoimassa yrityskäytössä valmistumisestaan saakka, auton täydellinen huoltohistoria on hyvin dokumentoitu.
Kaikki autot ovat 3-4 vuotta vanhoja, ja niiden turvallisuusvarustelu sekä hiilidioksidin päästöarvot vastaavat nykyajan vaatimuksia.
LeasePlan lupaa CarNextistä ostetulle autolle myös 14 päivän täyden palautusoikeuden.
– Auton osto on tehty helpoksi: asiakas varaa carnext.com-sivustolta tapaamisajan palvelupisteeseen, jonka jälkeen asiantuntija vahvistaa ajan ja toimittaa tarvittaessa lisätietoja autosta. Ennen ostopäätöstä auton voi koeajaa ja kysyä tarkentavia kysymyksiä meidän asiantuntijaltamme, Suomen CarNextistä vastaava Leila Kanerva sanoo.
CarNext-palvelupiste sijaitsee Vasamakujalla Vantaalla.